
Dafalgan Caps Forte 1g Caps 8
Niet op voorraad
Neem contact op met ons via telefoon of e-mail, dan bekijken we samen de mogelijkheden.
Onze Leveringsmethodes:
Afhalen in de apotheek of aan de automaat
Levering via bpost
Dit is een geneesmiddel, geen langdurig gebruik zonder medisch advies, bewaren buiten bereik van kinderen, lees aandachtig de bijsluiter. Vraag raad aan uw arts of apotheker. In geval van bijverschijnselen, neem contact met uw huisarts.
Geneesmiddelen zijn geen gewone producten. Ze kunnen nooit teruggenomen of geruild worden. De wet verbiedt apothekers om ongebruikte geneesmiddelen terug te nemen. In het belang van uw veiligheid worden alle geneesmiddelen die u terugbrengt naar de apotheek gesorteerd bij de vervallen geneesmiddelen.
Als apothekers bieden we ook farmaceutische zorg. Na aankoop van een geneesmiddel of medisch hulpmiddel kun je ook contact met ons opnemen als je vragen hebt. Aarzel niet om contact met ons op te nemen via mail of telefoon.
Lees meer over Indicatie , Samenstelling , Interacties , Bijwerkingen , Contra indicatie , Gegevens en Bijsluiter .
Dit geneesmiddel bevat paracetamol: een analgeticum (het stilt pijn) en een antipyreticum (het verlaagt koorts).
Het is geïndiceerd voor pijn en/of koorts zoals hoofdpijn, griepachtige symptomen, kiespijn, spierpijn en menstruatiepijn.
Deze formule is geïndiceerd bij volwassenen en kinderen vanaf 50 kg (vanaf ongeveer 15 jaar oud). Lees zorgvuldig de rubriek "Dosering" in de bijsluiter.
Voor kinderen met een gewicht van minder dan 50 kg (jonger dan 15 jaar ), zijn er andere paracetamolformules: vraag uw arts of apotheker om raad.
Welke stoffen zitten er in dit middel?
De werkzame stof in dit middel is:Paracetamol.......................................................................... 1000 mg
Voor één harde capsule
De andere stoffen in dit middel zijn: Hydroxypropylcellulose, croscarmellose-natrium*, glyceroldibehenaat, magnesiumstearaat, hydrofoob colloïdaal silicium, filmvormend middel. *Zie rubriek 2.
Samenstelling van het filmvormend middel: Hypromellose, hydroxypropylcellulose, polyethyleenglycol.
Samenstelling van de harde capsule: Gelatine, azorubine/carmoisine (E122)*, geel ijzeroxide en rood ijzeroxide.
Geneesmiddelen die de effecten van Dafalgan Caps Forte kunnen beïnvloeden:
probenecide (een geneesmiddel om jicht te behandelen). Het kan nodig zijn om de dosis Dafalgan Caps Forte te verlagen omdat probenecide de paracetamolconcentratie in serum doet stijgen, fenobarbital, fenytoïne, carbamazepine, primidon (geneesmiddelen om epilepsie te behandelen) en rifampicine (een geneesmiddel om tuberculose te behandelen). Gelijktijdig gebruik van deze geneesmiddelen of andere mogelijk toxische geneesmiddelen en paracetamol kan leverschade veroorzaken, AZT (zidovudine, een geneesmiddel om hiv-infecties te behandelen). Gelijktijdig gebruik van paracetamol en AZT vergroot de neiging tot vermindering van de witte bloedcellen (neutropenie). Daarom mag Dafalgan Caps Forte alleen op medisch advies gelijktijdig worden ingenomen met zidovudine, metoclopramide (een geneesmiddel om misselijkheid te behandelen) en andere geneesmiddelen die maaglediging versnellen. Deze kunnen de absorptie vergroten en het begin van het effect van Dafalgan Caps Forte versnellen, geneesmiddelen die maaglediging vertragen. Deze kunnen de absorptie en het begin van het effect van Dafalgan Caps Forte vertragen, colestyramine (een geneesmiddel om verhoogde lipideniveaus in het serum te verminderen). Dit kan de absorptie verminderen en het begin van het effect van Dafalgan Caps Forte vertragen. Daarom mag u geen colestyramine innemen binnen een uur na de inname van paracetamol, orale antistollingsmiddelen, in het bijzonder warfarine (bloedverdunnende geneesmiddelen). Herhaaldelijke inname van paracetamol gedurende meer dan een week versterkt de neiging tot bloedingen. Daarom mag langdurige inname van paracetamol alleen onder medisch toezicht plaatsvinden. Af en toe paracetamol innemen heeft geen belangrijke gevolgen voor de neiging tot bloedingen, acetylsalicylzuur en salicylamide (geneesmiddelen om pijn en koorts te behandelen) en chlooramfenicol (een antibioticum). Het kan nodig zijn om de dosering acetylsalicylzuur, salicylamide en chlooramfenicol te verminderen. Dit dient door een arts te gebeuren, flucloxacilline (antibioticum, een middel dat bacteriën doodt), vanwege een ernstig risico op bloed- en vochtafwijkingen (metabole acidose genaamd, waardoor uw bloed zuur wordt) die dringend moeten worden behandeld (zie rubriek 2).
- Mogelijke bijwerkingen
Zoals elk geneesmiddel kan ook dit geneesmiddel bijwerkingen hebben. Niet iedereen krijgt daarmee te maken.
Zelden voorkomende bijwerkingen: kunnen voorkomen bij minder dan 1 op de 1000 gebruikers
roodheid van de huid, huiduitslag, netelroos. De behandeling moet dan onmiddellijk worden gestopt, u moet uw arts op de hoogte brengen en nooit meer geneesmiddelen innemen die paracetamol bevatten.
puntbloedingen op de huid (purpura). De behandeling moet dan onmiddellijk worden gestopt, u moet uw arts raadplegen voordat u een product met paracetamol inneemt.
diarree, buikpijn.
Zeer zelden voorkomende bijwerkingen: kunnen voorkomen bij minder dan 1 op de 10.000 gebruikers
ernstige huidreacties. De behandeling moet dan onmiddellijk worden gestopt, u moet uw arts op de hoogte brengen en nooit meer geneesmiddelen innemen die paracetamol bevatten.
biologische veranderingen die een bloedonderzoek vereisen: abnormaal lage waarden van bepaalde witte bloedcellen of bepaalde bloedcellen zoals bloedplaatjes, die kunnen leiden tot neusbloedingen of bloedend tandvlees. Raadpleeg een arts in dergelijke gevallen.
bloed- en vochtafwijkingen (hoge anion gap metabole acidose), die optreden wanneer de plasmazuurtegraad stijgt, wanneer paracetamol gelijktijdig met flucloxacilline wordt gebruikt,
Frequentie niet bekend: kan met de beschikbare gegevens niet worden bepaald
roodheid of allergische reacties met plots opzwellen van het gezicht en de hals, of plots onwel worden met een bloeddrukval. De behandeling moet dan onmiddellijk worden gestopt, u moet uw arts op de hoogte brengen en nooit meer geneesmiddelen innemen die paracetamol bevatten.
overmatige (en langdurige) samentrekking van de luchtwegspieren met als gevolg ademhalingsproblemen.
paarsrode vlek op de huid die op dezelfde plek terugkomt.
Leverfunctiestoornissen.
Wanneer mag u dit middel niet gebruiken?
U bent allergisch voor een van de stoffen in dit geneesmiddel. Deze stoffen kunt u vinden in rubriek 6 van deze bijsluiter, In geval van ernstige leverinsufficiëntie.
CNK | 4765590 |
---|---|
Organisaties | UPSA Belgium SA/NV |
Merken | Dafalgan |
Actieve ingrediënten | paracetamol |