Duloxetine Viatris Maagsapresist Caps 28x60mg

Op voorschrift
Geneesmiddel
Op bestelling
Ik weet dat dit product een voorschrift vereist.

Ik bevestig hierbij dat ik de bijsluiter heb gelezen en op de hoogte ben van het gebruik, de juiste dosering en mogelijke bijwerkingen van dit geneesmiddel. Ik verklaar het gevaar van overhaast gebruik van dit geneesmiddel te kennen en beloof het te gebruiken zoals voorgeschreven.

Onze Leveringsmethodes:

Afhalen in de apotheek of aan de automaat

Levering via bpost

Dit is een geneesmiddel, geen langdurig gebruik zonder medisch advies, bewaren buiten bereik van kinderen, lees aandachtig de bijsluiter. Vraag raad aan uw arts of apotheker. In geval van bijverschijnselen, neem contact met uw huisarts.

Geneesmiddelen zijn geen gewone producten. Ze kunnen nooit teruggenomen of geruild worden. De wet verbiedt apothekers om ongebruikte geneesmiddelen terug te nemen. In het belang van uw veiligheid worden alle geneesmiddelen die u terugbrengt naar de apotheek gesorteerd bij de vervallen geneesmiddelen.

Als apothekers bieden we ook farmaceutische zorg. Na aankoop van een geneesmiddel of medisch hulpmiddel kun je ook contact met ons opnemen als je vragen hebt. Aarzel niet om contact met ons op te nemen via mail of telefoon.

Behandeling van volwassen patiënten met:

  • Depressieve stoornis.
  • Diabetische perifere neuropathische pijn.
  • Gegeneraliseerde angststoornis.

Monoamineoxidaseremmers (MAO-remmers):

Vanwege het risico op het serotoninesyndroom dient duloxetine niet te worden gebruikt in combinatie met niet-selectieve, irreversibele monoamineoxidaseremmers (MAO-remmers) of binnen minimaal 14 dagen na het stopzetten van de behandeling met een MAO-remmer. Op basis van de halfwaardetijd van duloxetine moet na het stopzetten van Duloxetine Viatris tenminste 5 dagen worden gewacht voordat met een MAO-remmer kan worden begonnen (zie rubriek 4.3).

Gelijktijdig gebruik van Duloxetine Viatris met selectieve, reversibele MAO-remmers, zoals moclobemide, wordt niet aangeraden (zie rubriek 4.4). Het antibioticum linezolide is een reversibele niet-selectieve MAO-remmer en dient niet aan patiënten gegeven te worden die met Duloxetine Viatris worden behandeld (zie rubriek 4.4).

CYP1A2-remmers:

Omdat CYP1A2 bij het metabolisme van duloxetine is betrokken, zal gelijktijdig gebruik van duloxetine en sterke CYP1A2-remmers waarschijnlijk resulteren in hogere concentraties duloxetine. Fluvoxamine (100 mg eenmaal daags), een krachtige CYP1A2-remmer, verlaagde de schijnbare plasmaklaring van duloxetine met ongeveer 77 % en verhoogde de AUC0-t. met een factor 6. Daarom dient Duloxetine Viatris niet te worden toegediend in combinatie met krachtige CYP1A2-remmers zoals fluvoxamine (zie rubriek 4.3).

Geneesmiddelen die een effect uitoefenen op het CZS:

Het risico van het gebruik van duloxetine in combinatie met andere geneesmiddelen die een effect uitoefenen op het CZS is niet systematisch onderzocht, behalve in de gevallen beschreven in deze rubriek. Daarom wordt voorzichtigheid geadviseerd wanneer Duloxetine Viatris wordt gebruikt in combinatie met andere centraal werkende geneesmiddelen of stoffen, waaronder alcohol en sedativa (bijvoorbeeld benzodiazepinen, morfinomimetica, antipsychotica, fenobarbital, sederende antihistaminica).

4.8 Bijwerkingen

Samenvatting van het veiligheidsprofiel

De meest gemelde bijwerkingen bij patiënten behandeld met duloxetine waren misselijkheid, hoofdpijn, droge mond, slaperigheid, en duizeligheid. De meerderheid van de vaak voorkomende bijwerkingen waren echter licht tot matig, traden gewoonlijk op aan het begin van de behandeling en verdwenen meestal, ook al werd de behandeling voortgezet.

Getabelleerde samenvatting van de bijwerkingen

Tabel 1 beschrijft de bijwerkingen gezien uit spontane meldingen en in placebogecontroleerde klinische studies.

Zeer vaak Vaak Soms Zelden Zeer zelden

Onbekend

Infecties en parasitaire aandoeningen Laryngitis

Immuunsysteemaandoeningen Anafylactische reactie Overgevoeligheids- stoornis

Endocriene aandoeningen Hypothyreoïdisme

Voedings- en stofwisselingsstoornissen Verminderde eetlust Hyperglykemie (vnl. Gerapporteerd bij diabetische patiënten)

Dehydratatie Hyponatriëmie SIADH6

Psychiatrische aandoeningen Slapeloosheid

Agitatie Verminderd libido Angst Abnormaal orgasme Abnormale dromen

Suïcidale gedachten5,7 Slaapstoornissen Tandenknarsen Desoriëntatie Apathie

Suïcidaal gedrag5,7 Manie Hallucinaties Agressie en boosheid4

Volwassenen

DEPRESSIE

    ANGSTSTOORNIS

    DIABETISCHE PERIFERE NEUROPATHISCHE PIJN

  • Startdosis: 60 mg 1x/dag.
  • Max. 120 mg/dag in gelijk verdeelde doses.
  • Startdosis: 60 mg 1x/dag.
  • Max. 120 mg/dag.
  • Startdosis: 30 mg 1x/dag.
  • Standaard onderhoudsdosis: 60 mg 1x/dag.
  • Max. 120 mg/dag.

Toedieningswijze

  • Met of zonder voedsel innemen.
  • Plotseling stopzetten van de behandeling dient te worden vermeden.
CNK3298999
OrganisatiesViatris
MerkenViatris
Breedte65 mm
Lengte115 mm
Diepte46 mm
Hoeveelheid verpakking28
Actieve ingrediëntenduloxetine hydrochloride
BehoudKamertemperatuur (15°C - 25°C)